Wydawać by się mogło, że samochody kupione w salonie, albo takie, które przeszły generalny przegląd techniczny wraz z ujęciem wszystkich niezbędnych napraw, tak naprawdę nie może czymkolwiek zaskoczyć swojego właściciela. Niestety tak wcale nie jest.
Niezależnie od tego, czy codziennie przemieszczasz się swoim autem do pracy, czy też wyruszasz w zdecydowanie dalszą trasę, we wszystkich okolicznościach musisz liczyć się z tym, że samochód odmówi Ci po prostu posłuszeństwa. Nie stresuj się, że czeka Cię zakup nowszego modelu. Po prostu zadzwoń po nas, a my przyjedziemy na miejsce, w którym samochód z różnych przyczyn stanął.

Jesteśmy dyspozycyjni przez 24 godziny na dobę. Dlatego na pewno nie zdarzy Ci się sytuacja, byś czekał na nas dłużej, niż 20 minut. Posiadamy odpowiedni sprzęt, dzięki któremu szybko uruchomimy pojazd. Jeżeli awaria okaże się poważniejsza, wtedy naszym Klientom proponujemy holowanie do zaufanego warsztatu samochodowego. Jest to idealne rozwiązanie szczególnie dla kierowców, którzy w Katowicach nie znają rynku motoryzacyjnego i nie do końca wiedzą, w którym miejscu mogliby dokonać naprawy auta.

awaryjne uruchamianie pojazdu

Najczęstsze przyczyny awarii

Samochód staje na drodze nie bez przyczyny. Do najczęstszych czynników zalicza się oczywiście rozładowanie akumulatora, chwilowa awaria immobilisera, czy też błąd wkradający się do systemu alarmowego. W każdej z takich sytuacji, nasi fachowcy umiejętnie radzą sobie z usunięciem usterki, dzięki czemu samochód znowu jest zdolny do dalszej jazdy.

W przypadku rozładowanego akumulatora, potrzebny jest nie tylko odpowiedni sprzęt, ale i również doskonała wiedza. Inaczej usuwanie usterki przez niedoświadczonego kierowcę, może okazać się dla niego bardzo niebezpieczna.
Gdy za unieruchomieniem postoju stoi awaria autoalarmu, czy też immobilisera, czyli systemów chroniących przed niepowołanymi gośćmi, wtedy należy zdjąć blokadę, by móc spokojnie uruchomić silnik. Nasi fachowcy dokonają tego w bardzo szybkim czasie, bez ponoszenia żadnych dodatkowych uszkodzeń.

Jeżeli na miejscu okaże się, że jednak awaria jest zdecydowanie poważniejsza, wtedy możemy zagwarantować holowanie pojazdu do zaufanego warsztatu samochodowego lub do wskazanego miejsca przez właściciela auta.