26 lipca 2017 / kategoria: porady / Brak komentarzy

W ogłoszeniach o sprzedaży aut, w prasie motoryzacyjnej często mowa jest o napędzie na cztery koła, i to w przypadku nie tylko aut terenowych. Napęd na cztery to pożądana cecha auta, poprawiająca właściwości jezdne, ale czasem dość paliwożerna. Rodzajów napędu kilka, każdy charakteryzują określone właściwości. Czytaj więcej »

17 marca 2017 / kategoria: porady / Brak komentarzy

Nie? To poczytajcie! Mamy parking strzeżony i wiemy doskonale.co to oznacza. Jednak, w wielu polskich miastach, w tym w naszych Katowicach, ludzie nie do końca zdają sobie sprawę, że parking dozorowany to wcale nie jest strzeżony, a pozostawienie na nim swojego auta wcale nie oznacza, że wszystko będzie w najlepszym porządku po naszym powrocie. Czytaj więcej »

01 marca 2017 / kategoria: porady / Brak komentarzy

Często na różnych forach internetowych, jak i również innych miejscach, pojawia się zapytanie dotyczące holowania pojazdu na autostradzie. Warto mieć na uwadze, co mówią o tym przepisy ruchu drogowego, by nie dopuścić się karalnego czynu. W końcu przepisy mają zapewnić wszystkim kierowcom bezpieczeństwo na drodze. Czytaj więcej »

01 marca 2017 / kategoria: porady / Brak komentarzy

Awaria samochodu, mała stłuczka, a także wiele innych czynników, mogą przyczynić się do tego, że samochód musi zostać koniecznie odholowany. Jeżeli kierowca decyduje się na ten krok i zamierza w tym celu skorzystać z pomocy innego kierowcy, należy pamiętać o tym, w jaki sposób wykonuje się ten manewr. Czytaj więcej »